Met DeWaterbus naar Lillo en fort Liefkenshoek

BEVEREN. DeWaterbus stopt vanaf 1 juli ook aan Lillo en fort Liefkenshoek. De halte Lillo is interessant voor medewerkers van havenbedrijven op de Scheldelaan. Samen met de twee extra haltes worden ook twee nieuwe schepen in gebruik genomen: de Twin City Liner 1 en 2. Beide schepen hebben een capaciteit tot 140 personen en een bovendek. De twee city liners zullen de Aqualine schepen vervoegen op het scheldetraject.
"De uitbreiding van het noordelijke Scheldetraject van DeWaterbus naar de halte Liefkenshoek, zal een verschil maken in het dagelijkse traject van en naar het werk voor heel wat havenmedewerkers in de Waaslandhaven. Waar voorheen DeWaterbus tot de Kallosluis voer, trekken we de route nu door tot aan de grote containerterminals. De nieuwe haltes bieden zo extra mogelijkheden voor pendelaars uit de omliggende gemeentes.", zegt Tom Verlinden, Mobiliteitsmanager bij Port of Antwerp.
DeWaterbus vaart zeven dagen per week uit. In de dienstregeling is ook rekening gehouden met de shiftwissels van havenwerknemers. Het standaardtarief voor een enkele rit blijft 3 euro per zone, een retour ticket 5 euro. Een enkele havenoverzet van oever naar oever kost 1 euro voor een retourticket. De fiets mag gratis mee. (mb)
info: dewaterbus.be/nl