Goed rapport en minder geld voor erfgoedcellen
REGIO. De erfgoedcellen Waasland en Denderland krijgen een goed rapport na evaluatie van de werking volgens het cultureel-erfgoedconvenant. Via zo’n convenant sluiten steden of een intergemeentelijk samenwerkingsverband met de Vlaamse gemeenschap een contract af om het lokale roerende en immateriële erfgoed zichtbaarder te maken. De erfgoedcellen Waasland en Denderland kregen het oordeel ‘Goed’ mee.
"Het positief rapport voor onze regionale erfgoedcellen komt niet onverwacht. Er wordt goed werk geleverd en dat wordt nu andermaal erkend.", zegt Marius Meremans, Vlaams volksvertegenwoordiger en medeoprichter van erfgoedcel Dendermonde. Land van Dendermonde, dat relatief nieuw is, kreeg het label ‘Voldoende’. In onze ruime regio zijn er drie erfgoedcellen actief: Land van Dendermonde, Waasland en Denderland.
minder subsidie
Ondanks deze positieve evaluatie dalen de subsidies voor de erfgoedcellen Waas en Dendermonde, te wijten aan besparingen en erkenning van meer cellen zonder het totale budget op te trekken. "Denderland kent een stijging maar telt nu wel een stuk meer gemeenten. Dit resulteert in het feit dat de cellen allen nu jaarlijks eenzelfde bedrag krijgen, nl. 246 946 euro voor de periode 2015-2020. Daarbovenop levert elke deelnemende gemeente een financiële bijdrage.", weet Meremans. "Aangezien het totaalbudget voor erfgoedcellen niet werd verhoogd, er een nieuwe erfgoedcel werd toegevoegd en andere erfgoedcellen uitgebreid werden komt dit toch neer op een mindering aan subsidie. Voor Waasland en land Van Dendermonde betekent dit een daling van 20%."
Een en ander betekent dat de erfgoedcellen ofwel efficiënter zullen moeten werken, minder projecten zullen realiseren of een hogere bijdrage vragen aan de gemeenten. (mb)