Peter Rosier pakt driebandtitel op de matchtafel

In de finale stonden Franky Van Mele (18) en Peter Rosier (16) eerst tegen elkaar. Franky begon met een paar knappe dingen verpakt in een serie van 3. Peter had er 1 klaar om te beginnen. En toen viel de duisternis in het spel en lukte er beurten aan een stuk niets meer. In de 7b werd het 3-3. Na 25 beurten was er door Franky 2 maal gescoord en 23 brossen en Peter 3 maal en 2é keer bros. Op zo’n manier kan een biljartpartij wel héél lang duren. Van in de 9b tot in de 26b stond het 4-3. Dan deden ze er elk eentje bij de droefheid bleef hangen. 6-5 (34b)
We moeten zeggen dat de ballen echt niet goed bolden met tal van missers wat men zou kunnen zeggen dat ze op een honderdste van een millimeter waren. Het bleef dus stroef en op deze manier had men gerust kunnen verder doen tot op de Nationale Feestdag deze maand. In de 44b, bij 9-7 moesten ze er elk nog 9.
Wat een luxe was het toen Peter Rosier er in de 46b nog eens 3 driebanden lukte. In de 51b bij 11-11 moest Rosier er nog 5 uit zijn keu toveren en dat flikte hij in 5 beurten: uit in de 56b met eindstand 13 (van de 18)-16.
De tweede finalepartij was deze tussen Peter D’haens (16) en Franky Van Mele (18). Ze begonnen netjes om naar 2-2 te gaan. Na 20b stond het 5-7 maar het bleef dan weer moeilijk om er wat aan toe te voegen. Weer zette die sfeer zich verder van missers op een haartje van een driebander. Om maar te zeggen dat het niet altijd mee zat. D’Haens die wel de voorronde had gewonnen bleef nu zuchtend beneden peil. Het was duidelijk dat Van Mele een niveau hoger speelde en via een 3 (28b) kwam hij toch al op 5p van het einde: 6-13.
In de 35b en 36b deed d’Haens een inhaalbeweging met telkens 2 punten te maken. Hij kwam op 11 en dus ook nog 5 te gaan net als Franky. Spannend. In de 39b kwam Franky Van Mele op 3 p van het einde maar de kwestie was nu om die 3 driebanden weten te vinden. Waar lagen ze? Ondertussen kende Peter weer pech en we hoorden hem prevelen: 'De hulp van God heb ik nodig...'
Het was Van Mele die in de 49b eindelijk kon uitspelen en al bij al verdiend won bij 13 (van de 16)-18.
Tenslotte moest Peter d’Haens (16) het tegen Peter Rosier (16) doen. De eerste 25 beurten werd niet veel geoogst want ’t was toen maar 7-5. Maar dan stak Peter Rosier er toch een tandje bij en stond in de 37b al op 13 of 3p van het einde. Maar ook d’Haens zag het eindpunt snel naderen toen hij in de 39b een serietje van 3 lukte. 13-13 was het toen.
Het was Peter Rosier die best afwerkte en na 49b de partij een einde bezorgde bij 14 (van de 16-)-16.
Zo werd Peter Rosier van BC ’t Sleepbootje Kieldrecht alsnog de kampioen drieband match reeks 16-34. Hij deed het met 4p, 32 drieb, 105b, 0,304 gem. en 95%
2.Franky Van Mele (KGV) 2p, 31 drieb, 105b, 0,295 gem. en 81,94%
3. Peter d’Haens (BCLR Kieldrecht) 0p, 27drieb, 98b, 0,275 gem. en 85,94% (Rolf Duchamps)