Jan Creve schrijft boek over de geschiedenis van Doel 2020

KIELRECHT. Gisteren is het boek ‘Doel 2020. Het gevecht om Doel en de polder’ voorgesteld. Het boek is geschreven door Jan Creve leraar, historicus en frontman van Doel 2020. Het boek belicht 22 jaar strijd om Doel en omliggend poldergebied. Een strijd die in vele opzichten de verbeelding tart en niet altijd even fraai is. Het boek telt 144 pagina’s en bevat veel nooit eerder gepubliceerde foto’s.
Het boek ‘Doel 2020. Het gevecht om Doel en de polder’ is verkrijgbaar bij boekhandel ’t Oneindig Verhaal in de Stationstraat te Sint-Niklaas en bij De Standaard-boekhandel. Het kan ook besteld worden door overschrijving van 24 Euro op rekening van Doel 2020 BE 26 4186 0588 9129.
Rijk Polderland en Doeldorp
Zondag is ook het boek ‘Rijk Polderland en Doeldorp’ voorgesteld. Het is het derde deel in de Polderland-trilogie van Mon Reyn en vervolledigt de geschiedenis beschreven in de twee vorige boeken ‘Rijk Polderland verdwenen onder baggerzand’ en ‘Rijk Polderland vernederd tot moerassenland’. Dit derde deel behandelt de verdere saga rond het Saeftinghedok tot en met de keuze voor het zogenaamde Boemerangdok met behoud van Doeldorp. Het gaat dieper in op de Nederlandse visie ten aanzien van de Westerschelde en het omvat een uitgebreid hoofdstuk over de vernietiging van het voormalige klooster van Doel en het ontmoetingscentrum.
Het boek Rijk Polderland en Doeldorp kan besteld worden via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. en door storting van 60 euro op naam van Reyn & Partners bvba IBAN BE81 0015 1867 3224. (mb)