Lokerse school wint fietsen dankzij melkfilmpje
LOKEREN. De kleuterafdeling van Vrije Basisschool Heiende uit Lokeren en Vrije Basisschool Sint-Maarten uit Sijsele zijn de winnaars van de Tetra Pak Super Schoolmelk Kids wedstrijd. De school uit Sijsele wint een Smartboard en de school uit Lokeren wint 20 leuke fietsjes, waarmee de kleurtjes kunnen rondrijden op de speelplaats. De leerkrachten slaagden er succesvol in om met de kinderen van de klas een origineel filmpje te maken waarin ze tonen hoe melk energie geeft en hun weerstand vergroot.
De Super Schoolmelk Kids wedstrijd, een initiatief van Tetra Pak©, wil kinderen, ouders en leerkrachten sensibiliseren en informeren over het belang van melk bij een gezond en evenwichtig ontbijt en als drankje op school. Kinderen van de kleuter- en lagere scholen in Vlaanderen werden uitgenodigd om op een originele manier te tonen hoe zij denken dat melk hen meer energie kan geven en hun weerstand kan vergroten. Dat idee moesten zij fotograferen of filmen en het resultaat plaatsen op de Super Schoolmelk Kids facebookpagina.
De 20 inzendingen met de meeste stemmen werden weerhouden. Hieruit selecteerde een 5-koppige jury de 12 meest originele en creatieve foto’s of filmpjes. De kleuterafdeling van Vrije Basisschool Heiende uit Lokeren wint 20 stevige fietsjes voor op de speelplaats met een filmpje dat getuigt van creativiteit en kinderen ook informeert over het belang van melk.Dankzij het filmpje 'De Melkman wint Vrije Basisschool Sint-Maarten uit Sijsele een smartboard. De prijs van de jury gaat naar de inzending van de ‘Sterretjesklas’ van leefschool De Oogappel uit Gent. Naast deze winnaars worden nog 5 kleuterscholen en 5 basisscholen beloond met een leuk spelpakket.
Bekijk alle inzendingen op facebook.com/melkopschool. (mb)