Scholen schenken aandacht aan Diversiteitsweek
GEMEENTE BKZ. Van 11 tot 17 mei loopt de Week van de Diversiteit, een initiatief dat deze week de nodige aandacht kreeg in de scholen in Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht.
Het valt niet te ontkennen dat de gemeente Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht de jongste jaren is uitgegroeid tot een smeltkroes van onder andere verschillende culturen, herkomsten en genderidentiteiten. En dat is volgens schepen van Emancipatie Anke Heyrman (Wij, Samen Sterk) wennen: "Voor sommigen is het moeilijk wennen aan deze nieuwe realiteit, anderen vinden het een verrijking voor onze samenleving. Ondanks onze onderlinge verschillen is er vooral heel veel wat we allemaal gemeenschappelijk hebben: We willen allemaal gewaardeerd en graag gezien worden. We willen een gemeente waar het voor iedereen goed is om te leven, te werken, op te groeien en elkaar te ontmoeten."
Voor de gemeente is deze nieuwe realiteit alvast een reden om de Week van de Diversiteit op de agenda van de scholen te plaatsen. De gemeente kocht diverssensitief speel- en leesmateriaal aan voor de gemeentelijke basisscholen met steun van de Vlaamse Overheid in kader van Plan Samenleven. De diversiteitsbox bevat onder meer leesboeken rond verschillende aspecten van diversiteit, speelpoppen met diverse huidtinten, speelpoppen met het Syndroom van Down, knutselmateriaal in verschillende huidtinten en didactische tips voor de leerkrachten. "Kinderen vormen zich al erg jong een beeld over zichzelf, de anderen en de samenleving, en hoe zij daarin passen. Kinderen met diverse huidskleuren of een beperking herkennen zich niet altijd in het bestaande aanbod van speelmateriaal of prentenboeken. Meer aandacht voor diversiteit bevordert het gevoel van erkenning, waardering en empathie en dat kunnen we alleen maar toejuichen.", aldus Heyrman. (mb, illustratiefoto: © Unlimphotos)