April is Maand van de Markt in Oost-Vlaanderen

REGIO. Op zaterdag 30 maart werd de Oost-Vlaamse editie van 'Maand van de Markt' officieel afgetrapt in Aalst. De actie zet de hele maand april de marktkramers en het hele marktgebeuren in de kijker. In Oost-Vlaanderen doen 46 lokale besturen mee. In onze regio zijn dat Beveren, Kruibeke, Lokeren, Moerbeke, Sint-Niklaas, Stekene, Temse en Waasmunster.
De Maand van de Markt is aan de derde editie toe. Door dit jaar de paasvakantie mee op te nemen in de campagne wil de organisatie meer jongeren aanmoedigen om een bezoekje te brengen aan de wekelijkse markt. In Oost-Vlaanderen kan je terecht bij zo’n 820 markthandelaars die hun kraam opzetten op meerdere markten. Meer dan de helft van de kramen verkoopt voedingswaren, snoepgoed en chocolade. Nog eens 20% verkoopt textiel, kleding en schoenen. "De markt is weer hip en biedt lokale en ambachtelijke producten. De markt is zo succesvol dat het aantal marktkramers in onze provincie de voorbije 10 jaar met ruim 15% is toegenomen. Markten die worden ingericht tijdens het weekend trekken meer en meer jonge gezinnen aan. Maar je komt niet alleen naar de wekelijkse markt voor je aankopen, het sociale aspect is minstens even waardevol: op de markt heb je nog écht contact met de mensen. Contact tussen marktkramer en marktbezoeker, maar ook de inwoners vinden er elkaar.", zegt gedeputeerde Leentje Grillaert, bevoegd voor Middenstand.
Wie op de markt iets koopt, maakt kans op gemeentelijke en provinciale prijzen. Per aankoop ontvangen marktbezoekers een wedstrijdkaart. Daarop kunnen ze hun contactgegevens invullen en de kaart deponeren in de wedstrijdurne, of de kaart registreren via maandvandemarkt.be.
De Maand van de Markt is een organisatie van de vijf Vlaamse Provincies, de Vlaamse Federatie voor Ambulante Handel en de lokale besturen, met financiële steun van VLAIO. (mb, foto: © Provincie Oost-Vlaanderen)