Kerstvakantie 2013: minder breuken, meer lichte verwondingen
ZWIJNDRECHT. VAB-Reisbijstand voerde tijdens de tweede week van de kerstvakantie 6 procent minder technische interventies uit en 7 procent minder medische interventies. Daarmee noteerde VAB een iets lichtere daling ten opzichte van de eerste week, waarin nog een daling van 9 procent van het aantal problemen met de auto werd geteld.
Na de sneeuwval in de wintersportgebieden, telde VAB-Reisbijstand minder breuken en meer knie- en lichte blessures. Dat wijst er volgens VAB op dat de wintersporters in de verse sneeuw meer risico’s genomen hebben en meer gevallen zijn, maar minder zware blessures opliepen door de betere sneeuwkwaliteit. Positief is dat er steeds minder hoofdletsels worden gerapporteerd.
In de alarmcentrale van VAB was het minder druk dan afgelopen jaar. Er liepen tijdens 6 procent minder oproepen met een piek op maandag 30 december. (mb)