Berichten uit de politiezone Sint-Niklaas (09-01-2013)
brand
SINT-NIKLAAS. Gisteren ontstond door een technisch defect in de koeltoog brand in een pitabar in de Raapstraat. De brand ging gepaard met een hevige rookontwikkeling die zich uitbreidde tot de woning boven de zaak. Alle bewoners konden de woning veilig verlaten. Dankzij een een behulpzame vrachtwagenchauffeur die met zijn vrachtwagen onder het raam van de eerste verdieping reed konden enkele bewoners na wat klim-en klauterwerk het gebouw verlaten. Rond 11.46 uur had de brandweer de brand onder controle. Er vielen geen gewonden.
diefstal
Gisteren werd aan het Hendrik Heymanplein de wagen gestolen van een 24-jarige man uit Sint-Niklaas. De man stapte even uit om snel iets te posten en liet de motor draaien. Onbekende namen van de gelegenheid gebruik om er met z'n wagen vandoor te gaan.
brand
Vannacht rukte de brandweer uit voor een brand in een dakappartement in de Gasmeterstraat. De bewoner was in zijn sofa in slaap gevallen met een brandende sigaret in de hand. Omdat de bewoners tijdig wakker werd, konden alle bewoners tijdig het gebouw verlaten. Er raakte niemand gewond. De bewoner van het dakappartement raakte wel bevangen door de rook en werd ter controle overgebracht naar het ziekenhuis. De brandweer wist de brand snel te blussen.
ongeval
Vanmorgen werd een 13-jarige meisje ui Beveren gewond toen ze in de Kalkstraat werd aangereden toen op het zebrapad de straat overstak. Ze werd licht gewond overgebracht naar het ziekenhuis. (mb)