Belcantogezelschap zoekt talent voor 'GrandiOZo!'
SINT-NIKLAAS. Het Belcantogezelschap uit Sint-Niklaas brengt in november 2013 de musical 'GrandiOZo!'. De musical is een eigenzinnige bewerking van het bekende 'De Tovenaar van Oz'. In deze versie is Dorothy een eigenwijs wicht dat op de verkiezing van de Prom Queen er alles voor overheeft om het kroontje te bemachtigen en een lesje krijgt. Het gezelschap zoekt voor een behoorlijk aantal rollen mannen en vrouwen die een potje kunnen acteren en zingen.
Tekstschrijver Niels de Valk en componist Alain Matthyssens bewerkten voor het Belcantogezelschap het bekende verhaal 'De Tovenaar van Oz'. Het meisje Dorothee is geen verdwaald meisje in een vreemd land meer maar een echte diva die er alles voor over heeft om Prom Queen te worden. Drie Schikmadammen besluiten haar een lesje te lezen en sturen haar naar het land 'GrandiOZo' waar ze de tovenaar moet zoeken die haar de weg naar huis kan tonen. De nieuwe versie heeft alle ingedriënten van de originele versie, compleet met Vogelschrik, Blikken Man en Laffe Leeuw. Het land GrandiOZo is een schijnwereld vol intriges en complotten waar de grens tussen schijn en werkelijkheid flinterdun blijkt.
De musical 'GrandiOZo!' belooft een totaalspektakel te worden, waarin zang en dans centraal staan. De voorstellingen zijn gepland tijdens de eerste twee weekends van november 2013 in de Stadsschouwburg van Sint-Niklaas.
Voor het zover is, moeten er nog heel wat rollen ingevuld worden. Daarvoor zoekt het Belcantogezelschap talent zoals dansers en een gemengd kinderkoor met kinderen tussen 8 en 14 jaar. Op 18 november 2012 zijn er audities. Kinderen moeten tussen 10 en 12 uur een opgelegd nummer brengen. Volwassenen leggen tussen 13 en 18 uur audities af. Inschrijven voor de audities kan via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.. (mb)