Kinderen proeven van de Boelwerf
TEMSE. Laatstejaarsstudente leerkracht lager onderwijs Keely Quintelier koos voor haar bachelorproef Kunst-en cultuureducatie, met in het bijzonder ‘Erfgoededucatie’. Ze stelde zich de vraag "Hoe kunnen kinderen meer betrokken geraken bij de omgeving en hun bewoners door erfgoededucatie?” Daarbij koos de studente voor de Boelwerf en de werknemers. Gisteren, vrijdag 11 mei, sloot het project 'Boelwerf ademt' de bachelorproef af.
Keely Quintelier werkte voor haar proef samen met erfgoedvereniging Op stoapel en kreeg de steun van verschillende Boelmannen, oud werknemers van de werf. Samen lieten ze leerlingen van Basisschool St-Henricus uit Steendorp de vele beroepen van de zaat nabootsen. Tijdens de testfase van de Bachelorproef, de stage werd er vooral gewerkt rond de muzische vakken, zoals beeldopvoeding, muzikale en bewegingsexpressie, maar ook rond theater, zoals uitbeelden van de beroepen op de zaat en een optreden waarbij de bewegingen en de geluiden van de Boelwerf terug tot leven werden gebracht. De kinderen schreven ook gedichtjes die ze als herinnering aan de Boelmannen gaven op de tentoonstelling, wat de afsluiter en hoogtepunt was van het project 'Boelwerf ademt!' op vrijdg 11 mei.
De tekeningen van de toekomstkraan die de kinderen maakte, zullen door Op Stoapel tentoon gesteld worden tijdens de jaarlijkse picknick aan de kraan van Boelwerf op 3 juni vanaf 12 uur. (mb)