Meer inbraken en ongevallen
SINT-GILLIS-WAAS/STEKENE. De lokale politie van de zone Sint-Gillis-Waas-Stekene heeft de resultaten van 2010 bekend gemaakt. In het zonaal veiligheidsplan 2009-2012 liggen de grootste aandachtspunten op inbraken in gebouwen, verkeersveiligheid en drugs. Op gebied van inbraken is er nog werk aan de winkel: in 2009 liepen telde de politie 75 meldingen van inbraak. Het aantal inbraken steeg in 2010 tot 91, twee meer dan in 2007. Het aantal inbraakpogingen steeg lichtjes van 31 in 2009 tot 37 in 2010. Deze trend is merkbaar in het gehele arrondissement Dendermonde.
De verontrustende cijfers staan in schril contrast met de inspanningen die de politie levert. Naast grootschalige arrondissementele acties als Goliath, bovenzonale acties als Samson en de dagelijkse anti-inbraakpatrouilles geeft de politie op haar website preventieadvies en houdt ze de bevolking op de hoogte via de pers. De politie kreeg ook meer aanvragen binnen om de woning te bewaken bij vakantie of waarbij bewoners van een woning voor langere tijd afwezig zijn. Sinds 2009 is het aantal controles per aanvraag ook toegenomen.
Een twee aandachtspunt voor de lokale politie is het terugdringen van het aantal verkeersongevallen met lichamelijk letsel. Om dat doel te halen, hield de politie snelheids- en alcoholcontroles en controles op goederen- en personenvervoer en agressief en gevaarlijk rijgedrag. Veel lijkt het niet te helpen want het aantal ongevallen steeg. In totaal waren er vorig 541 ongevallen, waarvan 41 op een glad wegdek in de maanden januari, februari, november en december. "Maar", zegt de politie, "de toestand van het wegdek was niet altijd de oorzaak van het ongeval." Ruim een vijfde van de bestuurders die bij een ongeval betrokken waren, waren onder invloed van alcohol.
Een derde prioriteit in het zonale veiligheidsplan 2009-2012 is drugs in het verkeer. Hiervoor kreeg de politie de hulp van een rechercheploeg die vooral met deze problematiek bezighoudt. De ploeg controleert onder meer op hotspots met hangjongeren en deed mee met de bovenlokale acties Hazeldonk en Etoile. De inspanningen lijken resultaat op te leveren. In vergelijking met 2009 werd het aantal processen verbaal meer dan verdubbeld. De politie wist vooral bezit en verkoop van drugs te verbaliseren. (mb)