Ook gemeentelijke hulde voor 110-jarig bestaan

Burgemeester Minnebo wees in zijn toespraak op het belang van de muziekmaatschappijen in zijn gemeente. Dat zijn verenigingen die allemaal oud worden. De Scheldezonen uit Burcht ontstonden toen de 20ste eeuw begin en Burcht was toen eigenlijk een geïndustrialiseerde gemeente waar ook scheepswerven waren. Daar begon de geschiedenis van De Scheldezonen. Een deel van die oude scheepswerf is nog steeds aanwezig en de burgemeester wil daar wat restauratie verrichten en dat zou natuurlijk bijzonder knap zijn om te verwijzen naar die tijd van de Burchtse scheepswerven.

De burgemeester zei dat de gemeente er fier op was dat De Scheldezonen het 110-jarig bestaan vierde. Hij hoopte dat over 15 jaar er nog velen bij zouden zijn wanneer het 125 jaar wordt.
Hij overhandigde aan de Fanfare een grote kunstkader met werk van de Beverse kunstenaar Wim Van Remortel. Daarin waren op een sublieme manier de belangrijkste plaatsen van de gemeente Burcht verwerkt. Aan dirigent werd een kunstwerkje van Marleen Lippeveld overhandigd.
Daarna werd een receptie aangeboden en een groep muzikanten begon meteen aan de muzikale omlijsting. Er klonken aangename deuntjes op “het tweede verdiep” en burgemeester Willy Minnebo moest toegeven dat hij maar zelden een ontvangst moet leiden waar zo’n volkse sfeer heerst.
verdienstelijke leden

Bernard Gommers van de Burchtse socialistische seniorenafdeling, overhandigde ook een bijdrage en dat was dan goed om een ‘rondje’ mee te betalen bij de eerstvolgende uitstap. Hij had ook een speciaal kunstwerkje laten maken voor dit 110-jarig bestaan. Een attentie die fel naar waarde werd geschat. Ook de aperitief van het feestmaal werd door Bernard aangeboden.

De laureaten waren: 25 jaar lidmaatschap: Wendy Smet die momenteel de ijverige secretaris is. Voor 30 jaar muzikant: Fred Van Nieuwenhove en Marc en Luc Brants.
Louis Brants, de vader van Luc en Marc, kreeg dik applaus voor zijn 35 jaar lidmaatschap bij De Scheldezonen.
Marcel Buytaert was 40 jaar muzikant net als voorzitter Fons Buys die na zoveel jaren zijn ontslag zal aanbieden. Tenslotte kreeg ook François Smet nog een staande ovatie omdat hij maar liefst 55 jaar lid en muzikant is bij de jubilerende fanfare. (Rolf Duchamps)

