Amfibieën weer veilig over de drukke wegen
![Image Image](http://www.waaskrant.be/images/stories/2009/nieuws/regio_14jan_amfibieenoverzet.jpg)
Dit jaar zal de overzetperiode lopen van 15 februari tot 30 maart. Daartoe wordt op vrijdag 16 januari om 20u een infoavond gegeven in het Ontmoetingscentrum, Hoog Kallostraat 28 te Kallo. De werking 2009 zal er uiteen gezet worden door Lieven Van Havere en Nancy Pauwels.
Langs de drukke wegen wordt een lage afsluiting geplaatst waardoor de amfibieën zoals padden, kikkers, salamanders niet kunnen oversteken op weg naar hun paaiplaats. Er worden emmers ingegraven waar dan de diertjes in terecht komen. Tweemaal per dag, ’s morgens en ’s avonds, worden die emmers leeggemaakt en de amfibieën worden dan veilig in het natuurgebied gezet.
Natuurpunt WAL kan rekenen op de medewerking van de gemeentebesturen van Beveren en Temse maar ook de scholen springen wel elk jaar even in. In Kruibeke moet nog worden uitgekeken of het mogelijk wordt want met de werken aan het gecontroleerd overstromingsgebied kunnen de Kemphoekstraat en de Dweersegaanweg in de periode februari - maart onbereikbaar maken. In Kallo wordt de actie al op 6 februari opgestart door Nancy Pauwels en Lieven Van Havere. Zij zorgen ook voor de algemene coördinatie. Daar aan de Kwarikweg kan de medewerking worden gesmaakt van de groendienst van Beveren, de Gezinsbond Melsele, Pasar, de scholen en natuurlijk de vele vrijwilligers.
Voor Steendorp hebben ook al medewerkers hun steun toegezegd. Wie dat ook wil doen kan best contact opnemen met Gerry Heyrman op 0498/57.72.24 of Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.
Het is nu ook een jaar of vijf geleden dat een medewerker van de groendienst vaststelde dat in Haasdonk aan het Bunderhof een groot aantal kikkers en, padden werden overreden. Er werd alarm geslagen zodat nu al voor de 5de keer over een lengte van 500 m hulp aan de trekkende amfibieën wordt geboden van 15 februari tot 30 maart.
De organisatoren van de actie vragen uitdrukkelijk om geen diertjes op eigen initiatief te gaan overzetten maar wel op voorhand verwittigen op 03/575.10.33.
Vorig jaar 2008, werden in Kallo 2031 amfibieën overgezet: 990 gewone padden, 617 bruine kikkers, 415 kleine watersalamanders, 6 rugstreeppadden en 3 groene kikkers. Er waren hier toch ook nogal wat verkeersslachtoffers: 24 gewone padden, 9 kleine watersalamanders en 5 bruine kikkers. In Steendorp ging het over 752 dieren met 638 gewone padden, 91 bruine kikkers, 10 groene kikkers en 3 kleine watersalamanders. In het verkeer werden 30 padden gedood. Kruibeke redde 536 amfibieën met 252 kleine watersalamanders, 216 gewone padden en 68 bruine kikkers. Groene kikkers werden hier niet ontdekt. In Haasdonk aan het Bunderhof werden in 2008 220 amfibieën overgezet.(Rolf Duchamps)