Paul Van Puyenbroeck en Michel De Borger winnen koers voor inwoners

HAMME. Dat er in elke gemeente een groot peloton inwoners zijn die als wielertoeristen ook graag een koersje rijden, werd ook in Hamme bewezen. In afwachting van het criterium de oud-profs, kon iedereen er deelnemen aan een wedstrijd van 45 minuten. Er waren, 50 deelnemers.

Ze werden in twee groepen verdeeld omdat er 13 waren die toch een vergunning hadden van ? of andere liefhebbersbond. De gewone inwoners waren met 37 en gingen een halve minuut na de andere van start. Er was heel wat publieke belangstelling van Hammenaars die hun dorpsgenoten kwamen aanmoedigen of premies gaven. De rijkste buit was voor Jurgen Verkoelen. Hij had wel de meeste fans maar zich vooraan in de koers nestelen was er evenwel niet bij.


Het waren Hans Haentjes, Paul Van Puyenbroeck, Freddy Luyckx en Peter Van Bockhave, die al vrij snel in de aanval gingen. Met een krachtige achtervolging kwamen ook Etienne Claus en Eddy Van Bogaert nog bij hen. Het zestal beheerste het volledige verloopt.


Uiteindelijk werd het een onoverzichtelijke situatie toen de zes leiders de mannen van de toeristen begonnen in te lopen en te dubbelen. Maar de ganse groep bleef bij de zes en in de spurt was het zowaar de toerist Michel De Borger, in een vorig leven nog renner in de grote bond, die de spurt won en meteen ook de winnaar was van zijn categorie. Doch de echte winnaar was vergunninghouder Paul Van Puyenbroeck die met zijn kopgroep eigenlijk 1 ronde voor De Borger reed. Hans Haentjens werd 2de als 3de gelijk Freddy Luyckx, Etienne Claus, Eddy Van Bogaert en Peter Van Bockhoven. Bij de toeristen was Kris Meys 2de, Michel Van den Bossche 3de en Bart De Smet 4de. (F)