Wat is er nog van de sport op 1 juni?
Kadetten en seniors van Beveren Lions domineren
BASEBALL/SOFTBALL. De seniors van Beveren Lions moesten naar Louvain-La-Neuve en ondervonden even dat in de 1e inning nog niet alles op wieltjes loopt en zowaar 2 home-runs van de thuisploeg genoteerd werden. Even slikken voor coach Tony Gillis en de zijnen en de draad weer opnemen was het motto. Dat deden dus Luis Sequera, Hans Heyrman en Luis Mujica die in de 3e inning zowaar hun ploeg naar een 3 - 4 voorsprong leidden. De trein was vertrokken en de "Lions" konden bijna elke inning verder uitlopen en een enkel puntje laten noteren voor de thuisploeg.
Pitcher Kenny Soetens liet zich vervangen door Bart D'Hooghe die de wedstrijd met drie strike-outs kon eindigen. Aanvallend waren er nog mooie hits te noteren van Lenin Sequera, Bart D'Hooghe, Robin Jacobs en Walter Moy?. Een verdiende overwinning van de bezoekers met 5 - 10 .
Ook de kadetten weten wat winnen is en welke druk ze steeds op hun schouders dragen.
Iedereen wil winnen van deze sterke ploeg en ook ditmaal was Briqville uit Steendorp er echt op gebrand om Beveren zijn eerste nederlaag toe te dienen. Er werd echter geen rekening gehouden met de sterke slagkracht van de leiders en de fantastische pitching van zowel Kristof Weyn alsmede van Jonathan Beck.
In de 1e inning heerste ongeloof bij de thuisploeg want de tegenstander liep uit naar een 1 - 5 stand, mede veroorzaakt door 2 verdedigende veldfouten van Beveren.
In een korte periode zetten de jongere "Lions" de scheve situatie recht en namen ze ??n punt voorsprong bij een 6 - 5 tussenstand na de 3e inning. Nadien ging het almaar beter met Beveren die laat zien waarom ze de eerste plaats behouden in de rangschikking. Di?go De Dobbeler, Mads Rottiers, Davy De Bock en Kristof Weyn sloegen boven het gemiddelde. Kai Missoorten en Jonathan Beck waren "super" en sloegen samen niet minder dan 10 punten binnen met beiden er nog een homerun bovenop.
Met nog ??n inhaalwedstrijd voor de boeg maakt de ploeg zich op voor de titelstrijd in de volgende ronde. Een 22 - 7 uitslag was er ??n om in te lijsten, vooral tegen de streekgenoot uit Steendorp.
De softball dames kregen een dubbele confrontatie op het programma. Zaterdag op Frameries had de tegenstrever nog wat medelijden met de 8 speelsters van Beveren. Zondag daarentegen had leider Heist-op-den-Berg dit niet met hun tegenstander en verpletterde hen met een droge 20 - 0 . Zelfs de leiding heeft talrijke fouten gemaakt die Beveren er bovenop ook de das omdeden.
Beveren verweerde zich bangelijk goed, vooral op Frameries waar ze uiteindelijk toch een eervolle vermelding kregen voor inzet. Zelfs Van Strijdonck Kristy, als rasechte nieuwe speelsters, scoorde haar allereerste hit en hielp haar ploeg stand te houden om uiteindelijk de duimen te moeten leggen met een 23 - 11 nederlaag.
Twee wedstrijden met slechts 8 speelsters waarvan zelfs 3 "nieuwelingen" is en blijft een prestatie. Anja D'Hauwe, Gerda Cools, Kristy Van Strydonck en Frieda Vanherck waren de enige dames die hun hit sloegen in beide wedstrijden samen. (F)
Matthias Onghena op de weg
WIELRENNEN. Kieldrechtenaar Matthias Onghena, legt zich bijzonder toe op veldrijden maar in Waasmunster stond hij toch weer aan de start in de wegwedstrijd voor juniores. Hij kon tevreden terugblikken op het verloop en de manier van koersen. In deze fase van het seizoen staan voor hem in functie van het veldrijden,rustige duurtrainingen op het programma. Hij bolde in Waasmunster goed mee in het peloton en nam zelf initiatieven. Hij reed zelfs met drie enkele ronden voor het peloton uit. Al is de uitslag voor Matthias niet zo belangrijk, hij eindigde toch 18de. Hij rijdt nog een koers en dan duikelt hij in de boeken voor het examen.
MOUNTAINBIKE. Patrick Meersschaert beleefde in Houffalize op de wereldbeker mountainbike een mindere dag. Hij noemde het zelfs een ramp "Ik blijf nu al 14 dagen met een slecht gevoel zitten na mijn ziekte,"aldus de Sint-Gillisnaar " Na de startklim kon ik pas als 30ste het veld indraaien terwijl ik op de eerste startrij stond Het was gewoon niet beter kunnen. Langzaam aan ben ik dan nog kunnen opklimmen naar de 7de plaats, maar het ging echt niet goed". Er zit bij Patrick nu wel wat paniek in de benen want over 3 weken staat het EK op het programma.(F)