Nederlander Dohmen kiest juiste moment en Diependale wint millimeterspurt
De 95 km was verdeeld in 17 ronden. Tot aan km 40 bleef het bij zeer veel aanvallen die echter nooit ver droegen. Toch was Kieldrechtenaar Jonas Serverius de meest opvallende figuur want bij zowat alle aanvallen was hij betrokken.
Halfkoers werd het toch ernstig toen Peter Diels, Robbe De Meyer en de Nederlander Peter Tol zich afzonderden. Ward Van de Kerckhove reageerde en reed de 10 sec gemakkelijk dicht: vier leiders. Dan zagen ook Pieter Van de Veire, en de Waaslanders Jonas Serverius en Cedric Koppen, dat het menens was met die vlucht en zij reden naar het viertal: zeven leiders.
En nog lag het scenario niet vast want uit de groep kwamen ook nog in TGV-vaart de Nederlanders Jeroen Dohmen en Rick Craenen, de Ier Dani?Clifford en de Belg Niels Vaes, naar voor gefietst: elf leiders.
Lang reden ze niet met elf rond want Vaes uit Kuringen moest lossen en nog 10 km verder moest ook Cedric Koppen, die in volle examenperiode zit, en Dani?Clifford de andere acht laten rijden. Die acht leiders hadden het echt moeilijk om een voorsprong te kunnen uitbouwen. Op 12 km van het einde bedroeg die 15 sec. op 8 achtervolgers. Bij hen ook Thibault Koppen uit Beveren, dien zijn broer Cedric afloste en van wie mocht verwacht worden dat hij nog wel zou reageren. En dat deed de Beverenaar samen met Jan Fockaert en ze reden in de laatste ronde het gat dicht. Met 10 renners dus richting aankomst. Nadat Pieter Van de Veire probeerde de anderen te verschalken maar daar niet in slaagde, ging Jeroen Dohmen zijn kans. De Nederlandse sneltrein kon het volhouden tot aan de streep en won met 20 meter voorsprong zijn 2de zege van het seizoen. Daarna toonde Pieter Van de Veire zich voor de 2de plaats sneller dan Pieter Diels. Thibault Koppen redde de eer van het Waasland met een 4de plaats, Ward Van de Kerckhove 5de, Jan Fockaert 6de, de Nederlanders Peter Tol 7de en Nick Craenen 8ste, Robbe De Meyer 9de en als laatste van de kopgroep, 10de Jonas Serverius.
De 17-jarige Jeroen Dohmen is de zoon van ex-prof Matti Dohmen en is aan zijn 3de seizoen bezig. Hij won vorig jaar 5 wedstrijden. Nu werd hij als 2de jaars junior ook al provinciaal kampioen van Limburg-Brabant in Nederland. Zijn sterkte zit ook in het 'alleen rijden' en dat heeft hij in Waasmunster zeker getoond!
Na deze wedstrijd startte ook nog een amateurs open-koers over dezelfde afstand. Met 63 stonden ze aan de start voor 95 km of 17 ronden. Toen in de 3de ronde zeven renners op avontuur vertrokken was dat meteen de juiste zet want ze bleven de ganse wedstrijd voorop. Bij hen ook de winnaar van vorige week op de Ruiter en woensdag te Beveren, Eric Torfs en verder Jeroen Das, Mano Schouten uit De Klinge, Steven De Schoesitter uit Hamme, Jurgen Diependaele, Paul Celis en de Waal uit Montignies Stephane Leveille. Hun grootste voorsprong ging naar de 2 min toe maar naar het einde bleef het bij 1 min.
Het werd dan nog ene millimeterspurt en daarin haalde Jurgen Diependaele het voor Eric Torfs. Stephane Leveille werd 3de , Steven De Schoesitter 4de en Jeroen Das 5de. Met Mano Schoutens als 6de en Paul Celis als 7de was de kopgroep volledig. Uit het peloton was Dirk Bellemaekers nog weggesprongen en arriveerde op 45 sec als 8ste. De groepsspurt werd gewonnen door Walter De Veerman die pas terug is beginnen koersen in WBV en 10de was Melselenaar Franky Weemaes die ook terug in het peloton is verschenen, al was het met een dagvergunning. (F)