Amerikaans wielrenner komt winnen in Beveren

BEVEREN.De jaarlijkse avondwedstrijd voor elite zonder contract en beloften in de Lindenlaan, kreeg met Marc Mc Gormack een Amerikaan op de erelijst van Mei-kermis. Hij kwam zich in Belgi?oorbereiden op het kampioenschap wielrennen van de Verenigde Staten dat in Philadelphia zal betwist worden. Hij zal met veel genoegen terugdenken aan zijn verblijf in ons land. Hij won in Lauwe, in De Panne en nu ook in Beveren. Hij deed dat op een verbluffende manier want zijn twee medevluchters konden zijn aanval in de laatste kilometer niet beantwoorden.

Het was weer wat aan Thijskenshoek waar ze met 92 aan de start stonden en bijna 20 minuten moesten wachten op het startsignaal. Dat mocht van de Beverse politie niet worden gegeven, zolang een seingever niet op de juiste plaats stond. De mannen van het CHW hadden nochtans alles tot in de details voorbereid maar een seingever moet zich toch om de een of andere reden naar ergens anders hebben begeven want aan de Klaasdekkerstraat stond niemand. De politie weigerde dan ook terecht de start te laten geven. Veiligheid boven alles.  De afgevaardigden van WBV beslisten er een ronde af te doen: 18 i.p.v. 19.


Reeds na enkele kilometers ontstond een kopgroep van zeven met Patrick Van Roosbroeck, Koen De Bosscher, Roberto Vercauteren uit Beveren zelf, Luc De Moor en de Nederlanders Richard Slabbekoorn en Davy Jaspers en de Amerikaan Jonathan Page. Zij deden het niet slecht maar toch geraakten ze niet aan een halve minuut voorsprong. Mindaugas Goncaras organiseerde een paar keer een achtervolging . Het was ook uitkijken naar Thomas De Gendt die voor eigen lokaal "Lindenhof" reed. Even kwam hij in beeld in een achtervolging maar vrij vroeg verdween hij uit koers. Beverenaar De Gendt zit compleet in de wielrennerij vermits hij de Wielerschool van Ronse volgt.


Nog voor half wedstrijd werden de zeven ingelopen. Niet door iedereen want er ontsond in verschillende schuifjes een kopgroep van negenentwintig. Bij hen ook Guy Smet die als laatste met twee anderen in die groep was terecht gekomen. Die grote kopgroep hield zich gedurende 25 km netjes samen. Tot dan Johan Peeters, de zoon van de vroegere prof Willem Peeters, Mindaugas Goncaras van het Sint-Niklase Jan Snel-Team en de Nederlander Jimmy De Bruijn, plots voorsprong namen. Maar de Amerikanen hielden een oogje in 't zeil en zo wijzigde de situatie nogmaals. Mc Gormack en Jarno Van Mingeroet gingen aan de haal. De klaarkijkende Nederlander Jean-Pierre Verstraeten reageerde op het juiste moment en weg waren ze.


Even werd de achtervolging georganiseerd maar dan viel het stil en de drie kregen op 15 km van het einde reeds vrije doorgang naar de eindfase. In die laatste ronde werd echt geknokt voor de zege. Marc de Amerikaan maakt zich los en won met 10 sec voorsprong op Zelenaar Van Mingeroet en nog iets verder reed de leeggereden Verstraeten binnen als 3de. De spurt voor de 4de plaats werd vlot gewonnen door Juan Huedo de Amerikaan van Argentijnse afkomst en die hier ook al zijn koersje won in Tongeren.


Mc Gormack en zijn maats vertrekken volgende maandag terug. Hopelijk met een conditie die hen een knap resultaat zal bezorgen in het Amerikaans Kampioenschap in Philadelphia. De winnaar had eerst reeds 100 km getraind toen hij in Beveren van start ging. Sterke jongen en lang niet iedereen van de 92 kon zeggen dat hij die dag meer dan 200 km in de benen had.(F)