Wat is er nog van de sport?

Nieuwsjes uit de sportwereld met Ju-jitsu van Ippon in Hamburg en de selecties voor het BK, over Dominique Cornu en zijn programma, de juniores van het AVIA-Wielerteam en de nieuwe zege van Sander Cordeel.

Zilver voor Sami Loussif in Hamburg
Ju-Jitsu. Sami Loussif van Ippon Zwijndrecht heeft in de Challenge Cup 8.Internationa Hamburg Open, een knappe prestatie neergezet en met zeer gering verschil miste hij goud. In de -77 kg won hij eerst tegen een Deen, Fransman, Nederlander en Pool. In de finale kwam hij tegen een Fransman te staan die hem van het goud hield. Sami, brons op het WK, bewijst dat hij sterk aan het werken is en dat een nationale titel wenkt. In juni neemt hij deel aan het EK in Polen.  In de fighting nam ook Anthony Van Hal deel in de -68 kg. Hij verloor 2 maal en werd uitgeschakeld. Youness Dalaa won in de -74 kg eerst wel maar werd daarna uitgeschakeld. In de duo-games zat er geen enkele medaille in. Sandy Van Landeghem en Vanessa Van de Vijver wonnen tegen Zweden maar verloren in de 2de ronde tegen Noorwegen. Opnieuw kregen ze de jury tegen tot grote ergernis van coach Leon Verbraecken. Elena Torfs en Youness Dallaa verloren tegen Duitsers en werden onmiddellijk uitgeschakeld.

BK Ju-jitsu in Pepinster
De Belgische kampioenschappen ju-jitsu worden zaterdag 19 en zondag 20 maart gehouden te Pepinster. Ippon Zwijndrecht zal daar weer talrijk vertegenwoordigd zijn en ook kandidaat voor titels. Volgende ju-jitsuka's zullen de IPPON -kleuren verdedigen. Voor de duo-games:  Jordi Labout  en JoachimVan Hoye, Alessandro Di lena en Raffa Janssens, Nathan Huysmans en Sebastiaan Breughelmans, Olivier Chovau en Dwayne Van Goethem, Fjodor Buson en Elias De Bock, Elena Torfs met Youness Dalaa van JJC Luchtbal, Vanessa Van de Vijver en Sandy Van Landeghem van Kabuto Waasmunster.
Voor de fighting brengt Ippon in de strijd: Sami Loussif in de -77 kg en Anthon-y Van Hal in de -68 kg. Coaches zijn Leon Verbraeken, Vanessa Van De Vijver en Tom Jacobs.

Collectief sterk AVIA-Wielerteam
WIELRENNEN. De juniores van het AVIA-Team Waasland hebben voor geen zege kunnen zorgen maar wonnen wel op twee fronten de clubklasering. In Berloz, met 135 deelnemers, stuitten ze op een sterke en snelle Gregory Joseph, die na een afvallingsraces, een 40-tal renners versloeg in de spurt.  Kevin Peeters werd 2de, Tom Oerlemans 4de en Michael Goossens 9de en dat was goed voor de overwinning in het clubklassement.
Ook in Ieper wonnen onze AVIA-jongens het clubklassement.  De individuele zege ging daar naar de sterke Brit Stannant, die solo naar de zege reed.  Frederiek Nolf werd 2de, Jan Ghijselinck, die wel de smaakmaker was en die 40 km solo in aanval reed, werd 4de, Klaas Lodewijck 6de en Stijn Joseph 12de.  Voeg daarbij nog de 14de plaats van Sven Jodts en de 17de plaats van Nicholas De Craemer, en zo kan gezegd worden dat de 6 gestarte renners van het team binnen de top-20 stonden in de uitslag.

Dominique Cornu bouwt seizoen rustig op
WIELRENNEN. 's Lands beste jonge tijdrit belofte, blijft Beverenaar Dominique Cornu. Zondag kam hij ten val in de Omloop van het Waasland maar alles liep goed af. Cornu van het Bodysol-Win for Life team, reed de Omloop in het kader van het opbouwen van de kilometers. Hij kende al heel wat pech. In Brussel-Opwijk duwde hij zijn ketting over, -in de 3-daagse van West-Vlaanderen werd de strijd stilgelegd wegens sneeuw, in Vollezele werd hij vorige week 6de en in de profkoers in Wanzele, waar Steven Caethoven won, eindigde hij in de groep die op een ronde van het einde uit koers werd genomen. Hij zal de komende profkoersen, indien hij voldoende hersteld is, weer van start gaan. Ook rijdt hij op 23 maart Dwars door Vlaanderen in Waregem en daarna vanaf 1 april, volgt de voor Cornu belangrijke 'Tryptique Des Monts et Chateaux'. Vooral de tijdrit op 2 april zal voor hem, als tijdrijder, een eerste goede test zijn. Het is dan in Vieux-Leuze een individuele tijdrit van 8,4 km.

   
Tweede zege voor Sander Cordeel
WIELRENNEN. Junior Sander Cordeel van het WAC-Team heeft in Wetteren zijn 2de zege van het pas gestarte seizoen behaald. Hij vertelde: "Het was lastig om de boel wat te
controleren met zoveel man maar op 3 km van het einde slaagde ik er in om weg
te rijden ik hield stand tot op de meet.". Hij heeft zich voor deze zege echt ingezet omdat hij ze wou opdragen aan zijn clubleider Paul Van Vlierberghe die vorige week zijn 20-jarige zoon Joeri, ex-renner, ten grave moest dragen. " Ik heb met hen in mijn gedachte
gefietst en deze zege is voor Paul, die altijd heel sterk achter mij heeft gestaan en altijd geloofde in de dingen die ik nu toon", aldus de junior uit Stekene.(F)