Beverse Kegelclub staat model voor Waasland

BEVEREN/MELSELE. "De Beverse Kegelclub" heeft zich in de Nationale competitie opgewerkt tot een vooraanstaande vereniging. Om de haverklap zitten er leden in finales en behalen zij titels. Kegelen is zoals bowlen maar de kegels zijn anders en de ballen waarmee de kegels moeten omver geworpen worden zijn ook kleiner. De regels zijn eenvoudig want de opdracht is gewoon de 9 kegels die aan het einde aan de schaar staan, om te gooien.

In de Beverse regio zijn geen kegelbanen en daarom dat de kegelclub zich in een lokaal in de Antwerpse Leeuwenstraat heeft gevestigd. De "Kegelkluis" heet het. Een groep Beverse vrienden spelen al vele jaren het spel maar eigenlijk werd hun club een 5-tal jaren geleden echt op de kegelbaan gezet. De stichter was Jos De Groof die al jaren o.a. met Freddy Brocken, Lieve De Vleeschouwer en Leonard Van Overmeiren ,naar 't stad trok om te gaan kegelen. Maar alvorens de club op te richten, werden veel vergaderingen gehouden want Jos twijfelde vooral rond het gegeven of er wel spelers genoeg zouden zijn. En toch stond voor het seizoen 2001-2002 de kleine kegelwereld op zijn kop: er was een Beverse Kegelclub geboren. Niet zo vanzelfsprekend want in heel het Vlaamse land zijn amper 3 lokalen: Antwerpen, Schelle en Mortsel. In Beveren is het kegelbestuur al drie jaar contacten aan het leggen met de sportraad ,en de Schepen van Sport, om ook in Beveren kegelbanen te leggen ,maar nog steeds zonder resultaat. Wel veel beloftes maar niets in de praktijk, zei secretaris Van Overmeiren.


Jos De Groof de stichter, werd voorzitter en hij kreeg als ondervoorzitter Freddy Brocken, secretaris Leonard Van Overmeiren, penningmeester Marie -Louise De Rijcke, sportleider Lieve De Vleeschouwer en kapitein van de ploeg Peter Pelgrims. Het secretariaat kwam in de Aardbeienlaan te Melsele. Momenteel telt de Beverse Kegelclub 64 leden van overal uit het Waasland. In de Nationale competities spelen er 7 en de rest neemt deel aan tornooien.
En het gaat goed bij Beverse want dit seizoen werden ze kampioen in de Regionale Interclub 2de Afdeling Nationale Rondgang. In het individueeel kampioenschap van Antwerpen behaalde Freddy Brocken brons bij de heren B en Lieve De Vleeschouwer bij de dames B. Deze laatste werd ook Belgisch Kampioene seniors. In het VKF Tandemkampioenschap zat er zowel bij de heren als de dames zilver in: Freddy Brocken met Leonard Van Overmeiren en Lieve De Vleeschouwer met Tinne Leemans.


Deze maand gaan ook de 2 Beverse spelers Jos De Groof en Lieve De Vleeschouwer naar de finale van het Belgisch Individueel Kampioenschap dat gespeeld wordt te Dampiqourt in Wallonië. Maar heel belangrijk voor de club is het tornooi "Grote prijs Beverse Kegelclub" dat op vrijdag 1, zaterdag 2 en zondag 3 april wordt gepeeld. Het is reeds de 3de uitgave.


Het wordt gespeeld in de "Kegelkluis" in de Leeuwenstraat te Antwerpen. Voor de Beverenaars en Waaslanders een unieke kans om kennis te maken met deze sport. De wedstrijden staan open voor heren en dames A,B en C en recreanten. De jeugd tot en met 14 jaar neemt ook deel. Per reeks zijn er 3 prijzen. Deelnameprijs per speler is 4,5 euro.


En wie wil weten hoe er wordt gespeeld: recreanten spelen voor 100 ballen", volle bos" , sportkegelaars 25 volle links, 25 afruimen rechts, 25 volle rechts en 25 afruimen links. Geen proefballen! Een beker gaat naar de ploeg met de hoogste score van drie spelers, ongeacht de categorie ! De prijsuitreiking zal plaats hebben zondag 3 april om 17.30u in het lokaal. Inschrijven kan al vanaf 1 maart in lokaal 'kegelkluis' leeuwenstraat 16,  Antwerpen. Telefoon: 03 226.06.44. (F)