Wielerclub Hoop Op Zegen zoekt winnaars
Ook in 2005 rijden de renners in de lichtblauwe koerstrui van hoofdsponsor Transport Van Lokeren uit Vrasene. Bij de voorstelling van een nieuw seizoen, komt de clubnaam traditioneel op het voorplan want het is 'hopen op zeges'. Vorig jaar waren er 12 die alle door Kristof Goddaert werden binnen gebracht. Het was wel het dubbele van 2003. Maar Goddaert heeft HOZ verlaten voor De Nieuwe Hoop Tielen.
Voor 2005 zijn er geen specifieke winnaarstypes bij. De terugkeer van Johnny De Schepper uit Sint-Gillis, nadat hij een jaartje bij Edegem reed, is zeker positief met het oog op het winnen van wedstrijden. Maar Johnny komt pas over van de juniores en zal zich bij de beloften echt moeten aanpassen.
Het clubbestuur heeft de via de sponsoring mogelijkheden gekregen om in het regelmatigheidcriterium prestatiepremies toe te kennen. Voor een overwinning ontvangt een belofte en elite zonder contract 60 euro, een junior 50 euro en een nieuweling 40.
Met Joeri Van Steenbergen uit De Klinge heeft de club ook een aspirant die voor het eerst een koers zal rijden in 2005. Dat is ook het geval voor nieuweling Laurens Coucke uit Sint-Gillis en junior Dries De Bock uit Haasdonk. Laurens Coucke is de zoon van dokter Francis Coucke die zelf in zijn jeugd ook wielrenner was en zelfs als universitair nog een titel won. Nieuw bij de nieuwelingen hoort ook Jonas De Boey uit Sint-Gillis, die over kwam van het Avia-Wielerteam. De andere nieuwelingen zijn Tom Verhulst(Beveren), Yannick Van Wiele en Kenny Hansen (Sint-Niklaas), Sammy Coenen (Vrasene), Joeri Goddaert (Srtekene) en Nando Pieters (Zwijndrecht).
De 6 juniores zijn verder Jan Vlegels (Kieldrecht), Toon Van de Velde (Sint-Niklaas), Kris Wauters (Vrasene), Benjamin Paridaens (Bornem) en het meisje Treesje Geldof. Wie er niet meer bij zal zijn is Kresten Staes die naar een ?mansploeg trok bij Giant en er aldus de opvolger is van Guy Smet.
De beloften zijn met 7: Christophe Goddaert (Stekene), Johnny De Schepper (Sint-Gillis), Roberto Vercauteren en Sven Wielandt (Beveren), Nikola Lion (Sint-Niklaas), Davy Van Hoeyland (Temse) en Yannick Borghgraef (Haasdonk). Er wordt dit jaar veel verwacht van Wielandt die pas vorig seizoen aan het wielrennen begon maar toch reeds een zeer goede indruk gaf. Hij is de zoon van Franky Wielandt, jaren terug, een smaakmaker in de regionale wedstrijden.
Bij de elites zullen dit jaar 4 renners uitkomen. Stefan Adriaenssens (Burcht) die vorig jaar een voortreffelijk seizoen reed en op zoek wil gaan naar een overwinning. Reeds vele jaren zijn Micha?Van de Casteele (Stekene) en Andy Landsheer (Hamme) trouwe renners van HOZ. Dit jaar kwam er ook nog Mano Schouten (De Klinge) bij. Hij kwam over van het Dream Team Kluisbergen.(F)