Eerste zege voor Bjorn Meersmans

Image
De kopgroep van acht die de wedstrijd beheerste met hier vooraan Jerçoen das links en Luc De Moor rechts.
BEVEREN. Het is Guy Smet niet gelukt om zijn eigen 'Ereprijs Plafonneerwerken Guy Smet' te winnen. Hoe graag Marcel van Kerckhove, stichter van het Comité ter Heropleving van de Wielersport (CHW), dat ook had willen zien. Marcel vond het fantastisch dat de renner ook de koersen in Beveren steunde als sponsor. Maar woensdagavond was Bjorn Meersmans uit Bornem echter in een super dag en hij was ontegensprekelijk de verdiende winnaar. In Kafee Kolenhof schreven zich 37 renners in met 7 Nederlanders en 1 Fin als buitenlandse gasten. Ze moesten 20 ronden van 5,7 km rijden.

 

Jurgen De Deyn had er echt zin in want in de eerste ronde al zat hij vooraan bij een renner of zes die het commando hadden genomen. Ook de Waaslanders Bart Heirewegh en Kurt Van Landeghem waren daar bij. Maar ver reden ze niet al probeerde Jurgen De Deyn het toch nog eens met Nico Ielegems. ’t Was verloren moeite.

In de 5de ronde dan gaf Bjorn Meersmans zijn visitekaartje af en hij reed alleen weg. Rijden? Neen, vliegen was het. De anderen moesten bij de pinken zijn om mee te kunnen rijden. Stijn Bruyndonckx (Kapellen) en de plaatselijke renner Sven Wielandt konden na een zeer intense inspanning toch tot bij Meersmans rijden.


Tony Heirbaut had ondertussen nog maar eens dikke pech want opnieuw reed hij lek en hoe hij ook achtervolgde, van terugkomen naar het peloton was geen sprake. Hij kreeg nog wel Andy Bonnaerens en Karl Van Osselaer uit Zwijndrecht maar deze laatste is lang nog niet in de gewenste conditie en mist nog heel wat snelheid en veel hulp had Heirbaut niet.

 

Van in de 6de tot de 9de ronde bleef het trio Meersmans-Wielandt-Bruyndonckx in de spits rijden. Halfkoers kregen ze het gezelschap van vijf achtervolgers. Opnieuw was daar De Deyn bij en natuurlijk Guy Smet die eigenlijk de achtervolging had ingezet aan de Kapel van Gaverland. Ook Jeroen Das, de Nederlander Jordy Beuker en Luk De Moor (Sint-Gillis) waren mee. We kregen nu acht leiders en zij beheersten nu het gebeuren. In de groep zagen we Kurt Van Landeghem nog knokken om het gat te dichten maar het was hopeloos en na 13 ronden ging de voorsprong van de acht al over de minuut.


Een ronde later reden er nog 22 renners van de 37 mee in koers. Zeven renners maakten de achtervolging uit met o.a. Van Landeghem, Beverenaar Thibault Koppen, Ken Ilegems, Bart Heirewegh.

In de 17de ronden ging Bjorn Meersmans versnelde Bjorn Meersmans nog eens maar toen hij 10 sec had reageerde Jurgen de Deyn zeer sterk en daaruit putte ook Guy Smet kracht en ook hij reed mee tot bij Meersmans: drie leiders op een goeie 10 km van het einde. Bij het ingaan van de laatste ronde hadden de drie 15 sec op Jeroen Das die alleen in de achtervolging was gegaan.

 

In de laatste kilometers probeerde De Deyn nog weg te geraken maar dat lukte niet. Het werd een duel tussen Bjorn Meersmans en Guy Smet. De 20-jarige Bornemnaar van het Rock Werchter team die zo meesterlijk spurtte dat Guy Smet helemaal geen kans kreeg en tevreden moest zijn met de 2de plaats. Jurgen de Deyn volgde op een paar tientallen meter maar wat hij had laten zien in deze wedstrijd geurde toch ook naar klasse. Op ruim een halve minuut reed dan Jeroen Das (Kalmthout) binnen en achter hem werd voor de 5de plaats de spurt gewonnen van een drietal door Stijn Bruyndonckx voor Jordy Beuker (6de) en Sven Wielandt (7de). Een tiental seconden later reed Luc De Moor binnen als 8ste.

 

Image
Eerste bloemen voor Bjorn Meersmans. Links mevr Sabine Segers die de bloemen overhandigde in hun Grote Prijs Bouwmaterialen Segers. Rechts stichter Marcel Van Kerckhove van het CHW. Tweede links de CHW-secretaris Guido Van Nauw.
 

 

Voor Meersmans werd het eindelijk de lang verdiende eerste zege. Misschien is hij nu op weg naar een tweede want eerlijk gezegd, zoals hij in Beveren reed, gaf hij blijk van een uitstekende vorm. (Rolf Duchamps)