Nieuwe sportaccommodatie voor Kieldrecht

BEVEREN. In Oud Arenberg vlakbij het centrum van Kieldrecht wordt een nieuwe sportsite ontwikkeld. Die site moet plaats bieden aan de sportverenigingen die momenteel actief zijn in het  binnengebied tussen de Tuinwijkstraat, Sportpleinstraat, Merodestraat en Molenstraat. Die zone wordt later immers omgevormd tot ontmoetingsplek. 

Voetbalclub KSK Kieldrecht verhuist volgend seizoen naar de gloednieuwe site in Oud Arenberg met twee kunstgrasterreinen, een grote kantine, een vergaderzaal en acht grote kleedkamers. Het gebouw is met een warmtepomp en zonnepanelen klimaatneutraal. "De club was vanzelfsprekend verknocht aan hun vertrouwde stek in het centrum van Kieldrecht maar ik ben er zeker van dat ze zich hier snel thuis zullen voelen. De nieuwe accommodatie voldoet aan alle behoeften van het moderne voetbal.", zegt schepen van Sport Lien Van Dooren, "Doordat het gebouw klimaatneutraal is, zullen de energiefacturen behoorlijk lager liggen. Dat is niet alleen voordelig voor de club maar ook voor de gemeente die 50% van de energiekosten voor haar rekening neemt."  De werken aan de sportsite startten in augustus 2022 en hebben ruim 3.8 miljoen euro gekost.

Ook Pegasus RC Vliegclub krijgt onderdak op de nieuwe sportsite. Zij vliegen met modelvliegtuigen op een aanpalend terrein. (mb)