Zuster Dora Rombaut is 100 jaar jong

SINT-NIKLAAS/LOTENHULLE. In het klooster in Lotenhulle werd dinsdag de 100ste verjaardag gevierd van zuster Dora Rombaut. Ook de burgemeester van Aalter, Pieter De Crem, kwam langs om de eeuweling te feliciteren. Zuster Dora werd geboren in Sint-Niklaas en bracht een groot deel van haar leven door in het Waasland.
Zuster Dora Rombaut werd op 6 februari 1924 in Sint-Niklaas geboren als derde van zes kinderen in het gezin van Frans Rombaut en Augusta Baert. Dora trad in 1949 in als novice in de Onze-Lieve-Vrouw Presentatie in de Plezantstraat te Sint-Niklaas. Eerder was haar zus Maria ingetreden als kloosterzuster in Den Berkenboom.
Dora werd na haar opleiding geplaatst in het klooster van Lokeren waar ze in de jaren 1960 de ‘Boskesschool’ in de Slagveldstraat stichtte. Ze timmerde, met wat hulp, zelf een houten container als bosklas. Op de eerste schooldag kwamen 72 kinderen opdagen, een ware overrompeling. Dat werd opgelost door een afscheiding te timmeren in de container waardoor er twee klassen met 36 leerlingen waren. Zuster Dora stond gekend als een werker en een vechter. Zo was ze ook de eerste zuster met een rijbewijs wat haar automatisch tot chauffeur voor alle zusters maakte. Na haar periode in Lokeren werd ze nog overste in Bornem om later terug te keren naar Sint-Niklaas, waar zij instond voor het onderhoud en de schilderwerken van alle gebouwen van deze site. In 2012 werden alle kloosters van de orde opgeheven en verzamelden de zusters in hun zelfgebouwd rustoord Pittemstraat te Lotenhulle. Daar werd dinsdag de honderdste verjaardag van Zuster Dora gevierd. De familie Rombaut viert er op 25 februari de verjaardag met een diner. (mb, foto: Zuster Dora Rombaut, © Jan Rombaut)