Wase varkensverzameling tijdelijk te bekijken in Huysmanhoeve

SINT-NIKLAAS/EEKLO. Bouwvakker Yves Herbosch uit Sint-Niklaas had een opvallende hobby: varkens verzamelen. Geen levende dieren maar wel beeldjes, knuffels of kledingstukken met afbeeldingen van varkens. Hij toont voor het eerste zijn verzameling aan het publiek. Daarvoor moet je wel naar de Huysmanhoeve in Eeklo rijden.
Sint-Niklazenaar Yves Herbosch was als bouwvakker aan het werk tijdens de heraanleg van het middenplein op de Huysmanhoeve in Eeklo toen hij hoorde dat Plattelandscentrum Meetjesland opriep om voorwerpen van varkens binnen te brengen. De oproep kaderde in een tentoonstelling over de oude biggenmarkt in Eeklo.
verzameling
De verzameling van Herbosch bestaat uit minstens 350 beeldjes, knuffels, T-shirts, stropdassen, kousen en servies met afbeeldingen van varkens. Op zijn dertigste stopte hij met verzamelen. Intussen al bijna 20 jaar geleden. "Ik werd papa en verhuisde. De verzameling die toen nog in een vitrine stond, verdween in kartonnen dozen en is er nooit meer uitgekomen door plaatsgebrek. Daardoor is het extra fijn dat ik ze nu toch nog eens kan uithalen. Overwogen om de verzameling te verkopen heb ik nooit gedaan. Mijn tienerdochter is eveneens gek van varkens. Mijn verzameling is haar erfenis."
tentoonstelling
Naast Herbosch brachten nog mensen voorwerpen van varkens binnen. Wie zelf voorwerpen van varkens heeft en die tijdelijk ter beschikking wil stellen, kan die binnenbrengen bij Toerisme Meetjesland op de Huysmanhoeve (Bus 1, 9900 Eeklo). Dit kan van woensdag tot zondag (en feestdagen) tussen 11 en 17 uur.
De tentoonstelling bekijken kan nog tot eind september van woensdag tot zondag tussen 11 en 17 uur in het oude woonhuis van de Huysmanhoeve, bij Toerisme Meetjesland. (mb, foto’s: Plattelandscentrum Meetjesland)