Beveren organiseert opnieuw streekmarkten

BEVEREN. De gemeente Beveren organiseert ook dit jaar drie streekmarkt in evenveel deelgemeenten. Het is een positief overblijfsel van de covid-pandemie waarbij het streekproducenten en hun producten in de kijker worden gezet. Dit jaar zal er ook een mooi aanbod aan kinderanimatie op het programma.
"Dit initiatief zag in 2021 voor het eerst het levenslicht en is stilaan op weg om een vaste traditie te worden. Bij het gemeentelijk evenementenaanbod willen we de deelgemeenten niet vergeten. Daarom organiseren we elke zomer streekmarkten op verschillende locaties in de gemeente. Deze zomer zal de Streekmarkt neerstrijken Kieldrecht, Haasdonk en Hof ter Welle in Beveren aandoen.", vertelt Filip Kegels, schepen voor Lokale economie, " De coronacrisis heeft het belang van de lokale handelaar en van lokaal kopen onmiskenbaar extra benadrukt. Maar ook het groeiende bewustzijn om de ecologische voetafdruk zoveel mogelijk te beperken, zorgen ervoor dat lokale producenten nieuwe toekomstmogelijkheden krijgen. We zijn trots op onze lokale producenten en willen hen de aandacht geven die ze verdienen."
De eerste streekmarkt is gepland op 24 juni op het Pastoor Verwilghenplein in Haasdonk. De maand nadien, op 22 juli, is er eentje op het Marktplein van Kieldrecht. De streekmarkt van 19 augustus op Hof ter Welle in Beveren sluit het rijtje. Het is meteen een speciale editie want tijdens dat weekend vindt ook het Ambachtelijk Weekend plaats. Dan staan ook plaatselijke ambachten in de kijker met demonstraties van onder andere de Beverse Kantschool en Cyriel Duyck (zeeldraaien). (mb)