Lokerse hazen krijgen een warme trui
LOKEREN. In het kader van Lokeren (t)winkelstad zullen de hazen ook een warme kersttijd beleven. Femma en de Vrouwenwerking van de Moazoart organiseerden op vraag van de Stad Lokeren een wildbreiactie. Alle Lokeraars konden meebreien en wol aanleveren. De organiserende verenigingen maakten van alle breiwerkjes kleurige winterpakjes voor de hazen. Maandag waren de dames nog bijna de ganse dag in de weer om er uiteindelijk voor te zorgen dag te hazen een perfect passend kostuum aangemeten kregen.
Veritas besloot op eigen initiatief gratis wol aan te leveren voor dit project. Breiclub De Moebius van de Gezinsbond maakte voor één van de hazen een wintermantel. Zij gebruikten daarvoor een bijzonder procede: door hun breiwerk speciaal te behandelen met wassen en schuren, ging het geheel eruitzien alsof het van vilt gemaakt was; bijzonder toepasselijk omdat de hazen uitgerekend verwijzen naar het roemrijke verleden van de Lokerse haar- en viltnijverheid.
Het grote publiek zal de hazen in winterpak kunnen bewonderen tijdens de kerstmarkt en de hele kerstperiode tot de nieuwjaarsreceptie. (jdw)