Federatie voor groepsaankopen frituristen is feit
KASTEL. Begin november kondigde traiteur en frituuruitbater Chris Verschueren een verbond te willen opstarten om samen met andere frituuruitbaters gezamenlijk snacks aan te kopen. Met het initiatief wil Verschueren voorkomen dat de prijzen van snacks blijven stijgen. Het idee slaat aan bij andere frituuruitbaters maar niet alle reacties zijn positief.
"Ruim 30% van de frituristen wil zich onmiddellijk aansluiten en nog een groter gedeelte wacht af wat het zal worden om ook toe te treden.", laat Chris Verschueren weten. "Fabrikanten en grossiers zien ook het probleem wel in, maar schuiven dit naar elkaar toe. Zelfs reactie's zoals dreigementen naar collega frituristen toe zijn hier reeds van toepassing, heb ik reeds meerdere malen vernomen."
Vanuit het buitenland ruikt de namaaksector een kans om in Vlaanderen een nieuwe markt aan te boren. "Ondertussen ben ik reeds door meerdere buitenlandse fabrikanten gecontacteerd, die dezelfde snacks willen produceren tegen betaalbare prijzen. Een smaak namaken is maar een kwestie van uren maar ik wil het zo'n vaart niet laten lopen.", legt Verschueren uit. "Maar als de fabrikant niet tegemoet komt in dit probleem, zal ik wel alle frituristen oproepen om op alle merkreclame een rouwband aan te brengen zodat de consument duidelijk kan zien waar zijn centen verloren gaan." Terloops merkt Verschueren op dat drie grote merken opnieuw prijsstijgingen hebben aangekondigd. (mb)