Tentoonstelling toont Waas wielererfgoed
HAASDONK. Davidsfonds Haasdonk start het werkjaar met een tentoonstelling over de wielersport. Waas wielerkenner Flor Van de Velde duikt in zijn rijk gevuld archief om de tentoonstelling van tekst en beeld te voorzien. Ook Willy De Wael van Wielerteam Haasdonk haalt voor de gelegenheid enkele schatten van z'n zolder. Verder toont de tentoonstelling stukken uit de collectie van Hammenaar Julien Clippeleir en Marcel Van Puymbroeck.
Tijdens de tentoonstelling vertelt Flor Van de Velde over het verleden van de wielersport in de regio. Van de Velde draait als wedstrijdcommentator als enkele decennia mee in het Wase wielerwereldje er werkt momenteel aan een boek over de sport. Tijdens de tentoonstelling geeft hij tekst en uitleg bij objecten en foto's die er te zien zijn, met een nadruk op vroeger én met anekdotes waar we als moderne mens raar van opkijken. Daarnaast zijn ook de gebroeders Sander (Lotto Belisol) en Pieter Cordeel (Bianchi-Lotto NHT Tielen) er te gast. Zij signeren zowel zaterdag als zondag foto's.
De tentoonstelling vindt plaats op 20 en 21 oktober in de Polyzaal aan het Verwilghenplein (gemeentehuis) te Haasdonk. De tentoonstelling is open op zaterdag van 14 tot 18 uur en op zondag van 10 tot 17 uur. De toegang is gratis. (mb)