"Met afbraak Café De 3 Jantjes verdwijnt monument"

ZWIJNDRECHT. Café De 3 Jantjes in de Statiestraat in Zwijndrecht is afgelopen woensdag met de grond gelijk gemaakt. Het pand werd door de gemeente afgebroken omdat er instortingsgevaar dreigde. Daarmee verdwijnt een dorpsgezicht in de Statiestraat. De 3 Jantjes gaf tijdens z'n glorietijd onderdak aan heel wat wielertoeristenclubs en organiseerde ooit de 'Grote Prijs 3 Jantjes'. Verder was het gebouw een vast referentiepunt, waar heel wat inwoners gebruik van maakten om de weg uit de leggen. 

Buurtbewoners en handelaars zagen begin deze week de straat plots afgezet. Dat het bekende café op de hoek van de Statiestraat met de Fortlaan zou worden afgebroken, wisten ze naar eigen zeggen niet. Het gebouw stond er al hele tijd miserabel bij maar toch kwam de afbraak onverwacht. 

Café De 3 Jantjes heette decennia geleden nog het Volkscafé. Foto's in de zaak herinnerden nog aan die tijd. Als cafe De 3 Jantjes was het café vooral populair bij biljart- en wielertoertistenclubs. Ruim dertig jaar geleden was er zelfs de Grote Prijs 3 Jantjes. Met het neerhalen van het gebouw verdwijnt een monument in Zwijndrecht. De eigenaar wil op dezelfde plaats een zevental deelwoningen bouwen. (mb)