OVLP introduceert tablet en online onderwijs
SINT-NIKLAAS. De Onze-Lieve-Vrouw Presentatie werkt samen met computerfabrikant Acer voor haar nieuw project 'Ieder1 online'. Door de nieuwe media volledig te integreren in de lessen, wil de school haar leerlingen een bewuste houding tegenover nieuwe aanleren. De onderwijsinstelling maakt zich sterk dat de integratie van een tablet de kostprijs van de opleiding niet sterk zal beïnvloeden.
De Onze-Lieve-Vrouw Presentatie ziet het als een missie om haar leerlingen "een bewuste houding tegenover nieuwe media en technologieën aan te leren" en dus worden die nieuwe media volwaardig lesmateriaal. Zo zullen papieren kopiëren plaats ruimen voor digitale documenten en ook een reeks lesboeken zullen vervangen worden door een digitale tegenhanger. Die digitale informatie zullen de leerlingen vanaf het volgende schooljaar kunnen bekijken op een Acer Iconia A510. Dat de tablet werkt op het openbronbesturingsprogramma Android is één van de redenen waarom voor dit type tablet is gekozen. Het past immers in de filosofie van de school om openbronsoftware te gebruiken. Zo werden computers uitgerust met de Linux-interface Ubuntu en de gratis kantoorsoftware Libre Office.
Door gebruik van de tablet kunnen leerlingen op internet informatie opzoeken, beeld- en geluidsmateriaal consulteren of samenwerking via Google Aps. Om het gebruik van de tablet in goede banen te leiden, heeft de school een set regels opgesteld.
gespreide invoering
Het is de bedoeling dat alle leerlingen van het eerste en derde jaar vanaf september met een eigen tablet werken. Als die het jaar nadien doorstromen naar het tweede en vierde jaar, krijgen ook de leerlingen van het vijfde jaar een tablet. Tot slot moet in het school 2014-2015 elke leerlingen een tablet hebben. De invoering van de tablet betekent dat de schoolrekening iets duurder zal zijn maar door de reductie van onder meer kopieerkosten en de iets lagere prijs van digitale schoolboeken zal de meerkost beperkt zijn. Bij het begin van het schooljaar zullen de leerlingen 150 euro betalen, en daarna maandelijks 10 euro, gedurende 34 maanden. Leerlingen die reeds een tablet met Android hebben, kunnen hun eigen toestel gebruiken.
De komst digitale content en tablets betekent zowel voor leerlingen als leerkrachten een flinke verandering in de manier van lesgeven en volgen. (mb)