Mercator belangrijk voor toeristisch seizoen 2012
SINT-NIKLAAS. De activiteiten rond de viering van de 500ste geboortedag van Mercator nemen een belangrijke plaats in in het toeristisch aanbod in Sint-Niklaas. Tijdens dit Mercatorjaar biedt de Wase hoofdplaats een culinaire ontdekkingsreis met gerechten die de ontdekkingsreizigers van toen meebrachten naar Europa, een wandeling doorheen de stad en een zomerzoektocht.
Soms lijkt het alsof Rupelmonde en Sint-Niklaas elkaar beconcurreren in activiteiten rond de 500ste geboortedag van de beroemde cartograaf. Feit is dat Mercator Sint-Niklaas dit jaar op de toeristische kaart zet. Zo is er de Mercator Restowandeling langs Sint-Niklase restaurants die exotische gerechten van toen op het menu zetten. Heel wat etenswaren die voor ons gewoon zijn, zijn door ontdekkingsreizigers uit de nieuwe wereld naar Europa meegebracht. Met een wandelformule langs verschillende restaurants waar wandelaars een voor-, hoofd- en nagerecht krijgen, maken zij kennis met producten die ooit exotisch waren.
Bij de Mercatorwandeling leren wandelaars de persoon, de ideeën en het werk van Mercator beter kennen op verschillende plaatsen in de stad, zoals het stadhuuis, het Mercatormuseum en het Stationsplein. De wandeling is drie kilometer lang en duurt ongeveer twee uur. De prijs bedraagt 50 euro per groep van maximaal 25 personen.
zomerzoektocht
De zomerzoektocht van de Davidsfonds staat dit jaar in het teken van Mercator. De zoektocht vertrekt in het centrum van Sint-Niklaas en leidt de deelnemers langs uitgestrekte weilanden en pittoreske dorpjes naar Rupelmonde. Kinderen kunnen deelnemen aan een gratis zoektocht op kindermaat. Deelnemen aan de zomerzoektocht kan tussen 2 juni en 16 september 2012. Wie de gratis Zomerzoektocht-strooifolder bestelt via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of 016/31 06 00 maakt kans op een etentje voor twee personen in het gastronomische toprestaurant 't Korennaer in Sint-Niklaas.
geocache Mercator 2012
Tot slot is er nog de geocache-wandeling. Gewapend met een GPS kunnen speurneuzen op schattenjacht langs Mercator-gerelateerde plaatsen in het centrum van Sint-Niklaas. De geoche is beschikbaar op geocaching.com. Wie geen gps heeft, kan er eentje huren bij Toerisme Waasland. (mb)
info:
Toerisme Waasland, toerismewaasland.be
Centrummanagement, winkeleninsintniklaas.be