Drukke zondag in Stekene

ImageSTEKENE. Het belooft een mooie, goed gevulde zondag te worden in Stekene. Wie zijn stem heeft uitgebracht kan nadien in de gemeente verschillende evenementen bezoeken. Zo organiseert de gemeente zondag 13 juni een een stripbeurs in de Broederschool en zetten het brandweerkorps en het waterzuiveringsstation hun deuren open voor het publiek.

De eetzaal van de Broederschool is morgen, zondag 13 juni, het toneel voor de tweede stripbeurs van de gemeente. Van 10 tot 17 uur kunnen stripliefhebbers er terecht voor oude en nieuwe strips. Bovendien houden verschillende tekenaars signeersessies. Zo kan je er een handtekening bemachtigen van Hec Leemans (FC De Kampioenen, Bakelandt), Jeff Broeckx (Klein Suske en Wiske, Bessy, Robert en Bertrand, Waterland), Marcel Rouffa (De Deserteur, Twinstar), Steve Van Bael (Figaro), Ersel (de pioniers van de Nieuwe Wereld) en de sympathieke muis Geronimo Stilton.

Wie wil weten hoe de brandweer werkt, kan van 13 tot 18 uur terecht in de Zavelstraat 37 te Stekene. De brandweer zorgt voor demonstraties met brandende frietketels en gasexplosies, politiehonden en reddingswerken. Kinderen kunnen mee voor een ritje in de brandweerwagen of op een van de paarden van de politie, terwijl de ouders hun kennis bijspijkeren op een infostand van politie, Rode Kruis, wespenbestrijding of een imker.

Ben je meer geïnteresseerd in wat er met afval gebeurt? Dat mag een bezoek aan het waterzuiveringsstation in de Tragelstraat 24 niet ontbreken. Medewerkers van Aquafin geven tussen 13u30 en 16u30 doorlopend rondleidingen op de installatie. Voor kinderen is er aangepaste randanimatie. (mb)