Buurt kiest zelf kunstwerk voor hun straat

Ze hadden de keuze uit drie werken: Phoenix van Etienne Desemt, ‘Om de hoek’ van Hilde Van Walle en ‘De Stap’ van de reeds overleden Yvan Theys. De drie beelden waren uit brons. Van 3 tot 21 mei werden ze tentoongesteld.
Raadslid Denis Melis-De Lamper vond het een schitterend idee maar vroeg zich wel af waarom dat nu gebeurt als er een sponsor is voor een beeld en niet als het van de ‘burger’ zelf komt…Cultuurschepen André Van de Vijver zei dfat slechts 10 bewoners reageerden of ongeveer 1/3de. De keuze viel op het werk van Etienne Desmet ‘Phoenix’, het meest abstracte van de drie. Denise Melis-De Lamper vond het wel een goede zaak dat er och 1/" reageerde en zij zullen zich zeker betrokken voelen bij het plaatsen van dit beeld. Waar het komt staat nog niet vast. Er zal daar ook pleintje voorzien worden als speelruimte. "De andere bewoners hadden ongelijk", aldus raadslid Melis De Lamper nog, "Maar dit is mooi voor de democratie."
Schepen Van de Vijver hoopte nu dat de overige 23 niet zullen zeggen "Wat hebben ze hier nu gezet..." De beelden stonden deze week nog tentoongesteld in de hall van het Administratief Centrum.
We stellen de drie beelden voor door onze foto’s zodat lezers zelf hun keuze eens kunnen maken: welk beeld zou jij kiezen? (Rolf Duchamps)


