Veel belovende affiche Beverse Feesten

In 2006 werd begonnen met het festival en als er een nieuwe dynamiek kwam, dan was dat van bij de schepen zelf en de gemeente. De tiendaagse formule is misschien voor sommigen wel wat lang. Maar dat is een opmerking die ze ook in Lokeren en in Gent maken. Een normale kritiek, want dat op tien dagen feesten daar iedereen achter staat, is onmogelijk. De gemeente moet er wel op in gaan en alles afwegen. En Beveren heeft dat gedaan en de slotsom was dat het tien dagen blijven. "Ik, als organisator, zal er alles aan doen om meer dan ooit aan te tonen aan de mensen die er tegen zijn, waarom dit concept blijft behouden", aldus Patrick.
"Beveren Festivalt" is een belangrijk gegeven in de B.F. Patrick Van Duyse gaf wel al wat namen mee maar lang nog niet alles. Dat komt later wel maar voor hem is de affiche zo goed als rond. Er moet ook voor de ogen worden gehouden dat Van Duyse in opdracht werkt van het gemeentebestuur en dat is bij andere festivalorganisatoren niet zo. De gemeen,te bepaalt mee hoe de B.F. er moeten uit zien. Dus het is iets anders dan de Lokerse Feesten of Repmond Rock. Daar is er een andere aanpak en dat is ook de reden dat in Beveren alles aan bod komt en dat bv. een Willy Sommers naast een Mintzkov kan staan, wel op afzonderlijke affiches natuurlijk.
Dit jaar komt een DJ-tent bij die links van het festivalterrein zal geplaatst worden. Hier zullen gedurende drie dagen tal van lokale maar ook bekende DJ’s de dienst uitmaken. De DJ-tent zal in coördinatie lopen met de optredens.
Er wordt ook gedacht om in de festivaltent een 500, stoelen te plaatsen. Dat ontbreekt zeker op andere festivals. Het bis uiteraard niet de bedoeling om die stoelen vlak voor het podium te zetten maar wel ergens in een hoek waar het ‘rustend’ zitten is. "Laat ons het een rustweide noemen op het rockfestival van het Gravenplein", aldus Van Duyse.
Splinternieuw is ook de inschakeling van Jeugdhuis Togenblik op vrijdag 20 en zaterdag 2& augustus. Het wordt ingehuurd want de vorige jaren stond dat gewon leeg en dat werd jammer genoemd. Op vrijdag zullen er 4 of 5 alternatieve en een paar lokaal gerichte rockbands in Togenblik optreden. ’s Zaterdags komen er wellicht een aantal Comedy-acts. Van Duyse verzorgt de programmatie maar de uitbating is voor Togenblik zelf.
In verband met ‘Beveren Festivalt, keek de organisator ook al verder naar de toekomst toen hij de idee opperde om een camping mee te organiseren die een meerwaarde zou bieden. In Crammerock Stekene weten ze het wel wanneer er een paar duizend kampeerders aanwezig zijn. Volgens Van Duyse moet dat ook in Beveren komen. Hij is van mening dat men er meer en meer specifiek de jongeren mee aanspreekt. Het hangt wel af van de gemeente die toestemming moet geven en een mogelijke, praktische organisatie moet waarborgen.

Beveren festivalt begint
De B.F. 2010 gaan dus van start op vrijdag 20 augustus met een openingsfuif. In de tent op de Grote Markt is dan niks te doen. Wat echter volgens Patrick Van Duyse niet wegneemt dat het niet zou kunnen dat een vereniging de tent zou kunnen gebruiken voor iets dat niet in concurrentie is, minder muzikaal dus.
De festivalformule binnen de Beverse Feesten, onder de noemer ‘Beveren Festivalt!’ is dit jaar aan zijn vijfde editie toe, een jubileum dus. Het moet ook het jaar worden van de definitieve doorbraak. Het driedaags festivalgebeuren kon vorig jaar toch een 9.000 bezoekers verwelkomen (betalende en niet-betalende). Voor dit jaar wordt volop gemikt op 9.000 betalende bezoekers. Om dit te bereiken werd de programmatie gedurende enkele dagen serieus opgekrikt. The Magical Flying Thunderbirds, immens populair in onze contreien, openen de feesten, gevolgd door DJ-sets van niemand minder dan de blonde oppergod van Studio Brussel, Dirk Stoops en de Peter Van de Veire Love Show, met media-icoon Peter Van de Veire in de hoofdrol, bijgestaan door Gerrit Kerremans. Het vrijdagprogramma oogde nooit mooier en zal zeker in de smaak vallen van de jongeren.
Kreuners
Op zaterdag 21 augustus, de eerste festivaldag kunnen we nu al De Kreuners aankondigen die in Repmond Rock de aftrap gaven. Het is alweer vier jaar geleden dat ze op de Beverse Feesten passeerden. Hun nieuwe zomertoernee kreeg de welluidende naam ‘Veel lawaai’ en hiermee presenteren ze hun nieuwe CD alsook al hun grootste hits uit het Kreuners-repertoire.
Met de tweede headliner van deze avond gaat men de seventies-toer op. The Sweet, legendarische Britse rockband die haar hoogdagen kende in de tweede helft van de jaren ‘70, komt naar naar de Beverse Feesten en dat is zowat een primeur. Iedereen kent wel hun grootste hits zoals ‘Fox on the Run’, ‘Little Willy’ en ‘Wig-Wag Bam’. Zij zijn de laatste jaren aan een ‘revival’ toe en treden veel op in Engeland en op het Europese vasteland telkens met veel succes en dito publiek. De organisator kreeg ze naar Beveren omdat ze ook in Bree moesten gaan optreden dat weekend.
Op de derde festivaldag tekenen al zeker Lynn Verlayne, bloedmooie zangeres en model (en dochter van wijlen Knack hoofdredacteur Frans Verleyen). Ze brengt vrij rustig werk en zal in de VIP tent optreden waar de etentjes van de sponsors en mensen die zich inschreven worden opgediend. Maar de vroege bezoekers mogen wel in de VIP-tent meekijken naar het optreden van Lynn.
Stash, de band rond Gunther Verspecht die zijn nieuw album ‘All that Fire’ voorstelt (in 2006 al met ‘Sadness’ op de Beverse Feesten) en Mintzkov zijn eveneens present. Deze laatste rockband, vroeger Mintzkov Luna genaamd, is de jongste maanden doorgebroken met zijn nieuwste single ‘Opening Fire’ en wordt op Studio Brussel zowat grijs gedraaid.
Zo zien we maar dat Patrick Van Duyse weer belangrijke groepen aan te kondigen heeft. Er zijn er die momenteel echt hot zijn. Maar hij liet nog niets los over de andere groepen die nog komen. Het is een vast gegeven dat Beveren ook moet rekening houden dat er in die periode nog meerdere festivals gepland staan in de regio. Op 14 augustus is er nog één op Linkeroever en de laatste jaren is dat bijzonder groot geworden, de Lokerse Feesten, Villa Pace in Sint-Niklaas is er ook nog. Crammerock Stekene is er begin september. Het is dus niet gemakkelijk de groepen juist te plaatsen en ze worden wel eens tegen elkaar uitgespeeld. Er is wel een groot aanbod maar Beveren zit altijd vast op de laatste twee weekends van augustus. Daar is geen verandering in te brengen.
En de tickets? Die zijn natuurlijk ook belangrijk. De fuif van vrijdag staat op 6 euro in vvk en 8 euro kassa. Op zaterdag en zondag zijn de prijzen verlaagd. Vorig jaar was het 12 euro in vvk en 15 euro kassa. Nu is dat op 10 en 14 euro gebracht., Er zijn ook combi-tickets mogelijk te bekomen aan 20 euro. Er zullen er in eerste instantie 500 van op de markt komen om het ook commercieel tactisch uit te spelen. Het is een soort abonnement. Vanaf 15 juni zijn ze te koop in de winkels. (Rolf Duchamps)