Vertellegem blijft een waar kinderfeest

Zaterdag waren het Sophie en Stefanie die lazen en vertelden uit de jeugdboeken. Deze maand ging het logischer wijze rond het thema Sinterklaas en lievelingsknuffels. Er wordt elke maand gewerkt rond een thema. Het voorlezen en vertellen gebeurt door een team van een zestal enthousiaste vrijwilligers die elkaar afwisselen.
Nieuw dit jaar is de lidkaart van Vertellegem. Op hun eigen persoonlijke stempelkaart kunnen de kinderen, die aanwezig zijn, per voorleesuurtje, een stempel verdienen. Vijf stempels geven recht op een ‘superbib verrassing’.
Vertellegem is eigenlijk een uitbreidingsactiviteit van de bibliotheek. Ze wordt op een degelijke manier gepromoot. Zo wordt er om de twee maanden een strooibriefje opgesteld dat wordt verspreid via de Zwijndrechtse Activiteiten Promotie - map, beter gekend als de ZAP - mapjes van de kleuters en 1ste en 2de klassen lagere school in alle Zwijndrechtse scholen. Hetzelfde strooibriefje ligt ook aan de balie van de bib en in de jeugdafdeling hangt een muurkrant over de gebeurtenissen binnen Vertellegem.

Vertellegem wordt ook aangekondigd via de infokanalen van de gemeente : het maandelijks infoblad, website, activiteiten-kalender en de elektronische infopanelen.
De volgende Vertellegems zijn: op zaterdag 19 december en dan in 2010 op 23 januari, 27 februari, 27 maart, 24 april, 22 mei en 26 juni. (Rolf Duchamps)