Aankoop kunstwerk 'Adam en Eva' van Luk Van Soom

Image
Het door de gemeente aangekochte beeld voor de prijs van 48.000 euro.
ZWIJNDRECHT. De werkgroep Kunstbeleid van de Cultuurraad kon na lang beraad de knoop over de aankoop van een nieuw kunstwerk doorhakken. Hierbij was de goedkeuring van de begroting 2009 van cruciaal belang. In deze begroting werd immers voldoende geld opgenomen om het nieuwe kunstwerk te kunnen aankopen.

De, ook internationaal, bekende kunstenaar Luk Van Soom uit Rijkevorsel, werd aangezocht om een kunstwerk te plaatsen. Uit drie voorstellen werd uiteindelijk geadviseerd om een reeds ontworpen beeld aan te kopen. Het beeld 'Adam en Eva' stelt de gekende bijbelse figuren voor in een intieme omhelzing. Het beeld is een ode aan de liefde. In 2004 kwam er reeds een bronzen “Adam en Eva’ aan de Zeshoek in Turnhout

Op voorstel van de kunstenaar en met instemming van de werkgroep zou het beeld geplaatst  naast de Sint-Martinuskerk aan de kant van de Schelde. Het is een rustige plek, waar toch heel wat mensen langs wandelen en fietsen.
Het bronzen beeld heeft volgende afmetingen: 315 x 130 x 100 cm. en het werd aangekocht voor de prijs van 48.000 euro, inclusief btw en artistieke gage.

Luk van Soom is een vrij belangrijke kunstenaar. Van 1973 tot 1975 volgde hij avondstudies in de Academie voor Schone Kunsten te Turnhout. Daarna volgden tot 1980 studies aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten te Antwerpen: Beeldhouwen en tot 1983 Studies aan het Nationaal Hoger Instituut voor Schone Kunsten aldaar.
Dan ging het vrij snel in zijn carrière want in 1987 werd hij winnaar van de Prijs voor Beeldhouwen van de provincie Antwerpen.

Vanaf 1990 was hij professor aan de Rietveld Academie te Amsterdam tot 1993 maar ook aan de Academie St. Joost in Breda vanaf 1990 tot heden. Va n 1997 tot 2003 was professor aan de Academie voor Schone Kunsten te Antwerpen.

Ruim 25 beelden van hem staan in een openbare ruimte en het,meest bekende in onze regio is het ‘Walhalla aan het Financiëncentrum op de Italiëlei in Antwerpen. Een beeld in beton, staal polyester en bladgoud uit 1993. In het Rivierenhof staat Romeo en Julia II. Ook in Nederland staan een vijftal beelden van hem en zelfs één in het Spaanse Sevilla.(Rolf Duchamps)